Ledovce ve Francii

Francouzské ledovce

Ledovec Le Grand Motte

Ledovec Le Grand Motte je položený v nadmořské výšce okolo 3 000 m a nachází se v oblasti Savojska. Jeho nejvyšší bod leží ve výšce 3 656 m. Středisko Tignes, kterého je ledovec součástí, je největší v oblasti a nabízí kvalitní sjezdovky s dostupností po celý rok. Lyžařský areál se může pochlubit moderně vybaveným snowparkem, 200 km dlouhými a zajímavě propojenými sjezdovkami a rozmanitými běžeckými tratěmi a velkým množstvím sedačkových a kabinkových lanovek.

Ledovec Mont de Peclet

Ledovec Mont de Peclet se nachází ve francouzské části Alp v Savojsku. Je součástí jednoho z největších lyžařských areálů na světě – Les Trois Vallées. Tento lyžařský komplex se rozkládá v oblasti třech údolí a je položený v nadmořské výšce 2 300 m a díky tomu zajišťuje kvalitní lyžařské podmínky téměř po celý rok. Nabízí také až 600 km sjezdovek a z toho skoro u poloviny je možnost umělého zasněžování. Nejvyšší horou je tu Aiguille de Peclet s vrcholem 3 561 m.

Ledovec Mont de Lans

Ledovec Mont de Lans se nachází ve známé oblasti francouzských alp Les Deux Alpes. Ledovec leží na hoře La Meije, která má nejvyšší vrchol ve výšce 3 983 m n. m. Lyžařský areál nabízí až 220 km dobře upravovaných sjezdovek, které jsou obsluhovány 55 vleky a lanovkami. Středisko je poněkud hůře dostupné. Odměnou návštěvníkům je však moderně zařízený snowpark a nabídka mnoha jiných sportovních a zábavných aktivit, jako je např. paragliding, bruslení, sauna nebo také bowling, diskotéky a fitness centrum.

Ledovec Sarenne

Ledovec Sarenne se nachází v Savojských Alpách asi 60 km od města Gernoble. Ledovec je součástí lyžařského areálu L´Alpe d´Huez, které je oblíbené především díky slunečním podmínkám. Lyžařské svahy tu nezastiňují jiné vrcholy a tak je sjezdování možné do pozdních odpoledních hodin. Ve středisku je nejdelší černá sjezdovka Evropy s délkou 16 km, která vede z vrcholu Pic Blank ve výšce 3 300 metrů nad mořem. Vysoká poloha tu zajišťuje kvalitní sněhové podmínky skoro po celý rok.