Ledovce v Itálii

Italské ledovce

Ledovec Marmolada

Ledovec Marmolada je nejvyšším vrcholem italských Dolomit. Nachází se v severovýchodní Itálii asi 100 km od Benátek, v nadmořské výšce okolo 3 300 m. I když je během letní sezóny ledovec Marmolada závislý na aktuálních sněhových podmínkách, je turisty hojně navštěvovaný díky své atraktivní poloze, nádherné alpské krajině a rozmanité nabídce sportovních aktivit, kterými jsou mimo zimní sporty také cyklistika nebo turistika. V zimním období ledovec nabízí až 15 km sjezdovek a také velmi krásné běžecké trasy.

Ledovec Passo Stelvio

Ledovec Passo Stelvio se nachází ve stejnojmenném městečku, které je obývané pouze v letním období kvůli své poloze v 2 760 m n. m. a je tedy nejvýše položeným lyžařským areálem otevřeným v letních měsících. Středisko je známé díky širokému sportovnímu vyžití, které zahrnuje samozřejmě velké množství sjezdovek různých obtížností. Dále také snowpark a špičkové běžecké tratě. Dovolená na ledovci Passo Stelvio bude jistě nevšedním a nezapomenutelným zážitkem pro každého.

Ledovec Presena

Ledovec Presena je hojně vyhledávaný po celý rok, kvůli stálému provozu (díky poloze v nadmořské výšce 3 016 m) a úrovni služeb, které nabízí. Lyžařský areál, nacházející se v blízkosti městečka Passo Tonale, zajišťuje přes 65 km lyžařských tratí různých obtížností, z nichž na 50 km v letních měsících je možnost umělého zasněžování. Návštěvníci jsou přepravováni na 7 vlecích a 19 lanovkách. Na své si zde přijdou i vyznavači pěší turistiky, cyklistiky či nordic walking

Ledovec Val Senales

Ledovec Val Senales se může pyšnit stálou sněhovou pokrývkou po celý rok a to díky své poloze v nadmořské výšce 3 200 m. Ledovec se nachází na hranicích s Jižním Tyrolskem na severu Itálie. V lyžařském středisku je možno využívat 30 km sjezdových tratí a 18 km běžeckých. Ledovec Val Senales je také vybaven prvotřídním snowparkem a mnoha turistickými stezkami, které jsou přístupné i v zimním období a dále také přírodním kluzištěm a sáňkařskou dráhou.